Organizujemy pomoc dla Ukrainy! Pomóżcie nam w tym!

wpis w: Aktualności | 0

Drodzy Państwo!!!!

Piszemy do Państwa z gorącym apelem. Na naszych oczach rozgrywa się nie tylko kolejna karta historii, ale przede wszystkim niepojęty ludzki dramat. Pierwsi Ukraińscy uchodźcy już są w naszym kraju, a na pewno ich liczba będzie stale rosła. Jako organizacje pozarządowe i sektor ekonomii społecznej, mamy nie tylko wrażliwość na drugiego człowieka, ale też potencjał i zasoby, które możemy wykorzystać, aby pomóc. Jednak aby ta pomoc trafiła w odpowiednie miejsce i do ludzi, potrzebna jest informacja. Dlatego tworzymy katalog potencjalnych form pomocy, jakie może świadczyć każda organizacja czy podmiot ES.
Jeśli Wasze organizacje chcą włączyć się w akcję pomocowe na rzecz uchodźców proszę dajcie znać
(e-mail joanna.juras@fres.org.pl lub telefonicznie nr. 503 955 060) w następującej formie:
– nazwa organizacji,
– imię i nazwisko, kontakt (osoba związana z pomocą na rzecz uchodźców z Ukrainy)
– krótki opis form pomocy np. wolontariusze, sala, wsparcie psychologiczne, tłumacze.
Posiadając wiedzę o zasobach i możliwościach, możemy współpracować ze sobą i z sektorem publicznym, a przede wszystkim dotrzeć z pomocą, tam gdzie będzie potrzebna, a będzie na pewno… Informacje o formach pomocy mają charakter wyłącznie deklaratywny, a każda organizacja, która włączy się w tą akcję, będzie miała dostęp do tabeli z informacjami nt. pomocy.
Gorąco namawiamy także do udziału w protestach przeciwko wojnie – wbrew pozorom jest to bardzo ważne!!! W dniu jutrzejszym jeden z takich protestów odbędzie się tj. 26.02.2022 r. w Wałbrzychu na Placu Magistrackim od godz. 11.00. Powiedzmy głośne NIE TEJ WOJNIE!!!
Poniżej link do tabeli z informacjami nt. pomocy